Parashikimi i motit, e mërkurë, 19 dhjetor 2018

Si pasojë e ardhje së masave ajrore më të ftohta i gjithë territori i Shqipërisë do të kushtëzohet nga mot i qëndrueshëm. Gjatë kësaj të mërkure kthjellimet dhe vranësirat kalimtare do të jenë domina...

Bora mbulon vendin, problemet e para në qarkullim

Temperaturat e ulëta kanë favorizuar një mot të ftohtë dhe mund të themi që dimri ka ardhur përfundimisht. Reshjet e dendura kanë bllokuar fshatrat në Bulqizë dhe Peshkopi. Në disa prej njësive admin...

Parashikimi i motit, e premte, 14 dhjetor 2018

Orët e para të ditës paraqiten me vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin, më të dendura në rajonin Jugor – Juglindor. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në kushte të paqëndrueshme atmos...

Parashikimi i motit, e premte 7 dhjetor 2018

Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në të gjithë vendin deri në mesditë. Më tej pritet shtim i vranësirave në zonat veriore dhe pjesërisht në Qendër. Parashikohet që gjatë pasdites ...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 5 dhjetor 2018

Do të vijojë ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas-hershme në të gjithë vendin. Më të theksuara vranësirat në zonat Juglindore duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore. Pasditja dhe...

Parashikimi i motit, e martë, 4 dhjetor 2018

  Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të shpeshta. Më të theksuara do të jenë në veri dhe qendër, ku në ekstremin Verior pas mesditës do të ketë zhvillim të...

Parashikimi i motit, e enjte, 22 nëntor 2018

Kushtet atmosferike të paqëndrueshme mbeten prezente në vendin tonë. Pjesa e parë e ditës dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat më të dendura në zonat veriore dhe qendër duke rrezikuar shira të pë...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 21 nëntor 2018

Mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në të gjithë vendin duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezent që në orët e para të mëngjesit. Më të dukshme shirat paraqiten në zonat ju...