Parashikimi i motit, e hënë 19 nëntor 2018

Moti i paqëndrueshëm vijon në vendin tonë duke bërë që vranësirat të jenë dominante deri në orët e mesditës ku pritet shtim i tyre duke gjeneruar shira në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbo...

Parashikimi i motit, e enjte, 15 nëntor 2018

  Masat ajrore të ftohta dhe të thata vijojnë ndikimin e tyre duke bërë që moti i kthjellët të jete prezent deri në orët e vona të pasdites kur vranësira të lehta shfaqen nëpër të gjithë territo...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 14 nëntor 2018

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin, më të t...

Parashikimi i motit, mërkurë 7 nëntor 2018

Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit dominohet nga mot kryesisht i vranët, herë pas here do të ketë intervale kthjellimesh. Orët e pasdites sjellin zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira t...

Parashikimi i motit, e martë, 6 nëntor 2018

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta mbeten dominante deri në mesditë kur vranësirat dendësohen në zonat malore, kryesisht veriore. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojnë me kthje...

Parashikimi i motit, e premte, 2 nëntor 2018

Masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në Shqipëri mot të kthjellet deri pas mesdite. Vranësira kalimtare shfaqen nëpër të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Lindore. Pasd...

Parashikimi i motit, e enjte, 1 nëntor 2018

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë në të gjithë territorin. Më të theksuara vranësirat në ekstremin verior dhe zonat veriperëndimore por pa rrezikuar shira. Ndërsa, gjatë pasdites pritet pë...

Parashikimi i motit, e premte, 26 tetor 2018

  Vijon dominimi i kthjellime dhe vranësirave të lehta në Veri dhe zonat Qendrore. Por vranësira më të shpeshta do të ketë ekstremi Jugor i vendit. Pasditja mbetet me alternime kthjellimesh dhe ...

Parashikimi i motit, e hënë 22 tetor 2018

Moti sot në vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se në të gjithë vendin do të ketë reshje shiut fillimisht në formë të lokalizua...