Parashikimi i motit, e hënë 23 shtator 2018

Nga nesër do të kemi rënie drastike të temperaturave. Zyrtarisht nga dita e Hënë në darkë do të futemi në stinën e vjeshtës. Gjatë ditës së hënë paradite dhe në drekë temperaturat do të arrijnë në 32...

Parashikimi i motit, e premte 21 shtator 2018

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore e cila po kushtëzon në vendin tonë temperatura të larta. E pre...

Medreseja e Tiranës nis sot vitin e ri shkollor

Medreseja e Tiranës nisi sot vitin e ri shkollor 2018-2019. Me rastin e fillimit të vitit të ri arsimor u organizua ceremonia e hapjes ku ishin të pranishëm drejtori i Medresese së Tiranës, z. Ali Za...

Parashikimi i motit, e premte,14 shtator 2018

Në Veri-Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonatJugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 12 shtator

Në Veri-Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonat Jugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të...

Parashikimi i motit, e hënë 10 shtator 2018

Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonat Jugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të shkurtr...

Kalendari historik: 10 Shtator

10 Shtatori është dita e 253-të e kalendarit gregorian (dita e 254-t në vitin e brishtë) – kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 113 ditë. Ngjarje   1823 – Simón Bolívar emërohet pres...