Granit Xhaka në planet e Arsenalit

Arsenal kërkon yllin e Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka. Agjentët e ekipit e panë në Champions League në barazimin ndaj Manchester City dhe në Bundesligë gjithashtu.

Arsenal ka kohë që interesohet për 23 vjeçarin ku nuk hidhen poshtë zërat se ai mund të jetë pasuesi i Xabi Alonso te Bayern Munich.

Ai ka një kontratë me Borussia Monchengladbach deri në 2019 dhe ka theksuar se është i lumtur të rritet tek Monchengladbach pavarësisht interesimeve nga klube të ndryshme elitare.

SINSHEIM, GERMANY - SEPTEMBER 15: Granit Xhaka of Moenchengladbach reacts during the Bundesliga match between 1899 Hoffenheim and Borussia Moenchengladbach at Wirsol Rhein-Neckar-Arena on September 15, 2013 in Sinsheim, Germany. (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Pin It