Leicester dy javë pa Jamie Vardy

vardy

Leicesteri në javët e ardhshme pritet të luajë pa lojtarin kryesor, Jamie Vardy.

E gjitha kjo pasi sulmuesi anglez ka pësuar një lëndim të vogël i cili pritet ta mbaj larg fushës për dy javë.

Golashënuesi më i mirë në Ligën Premier do t’i nënshtrohet një operacioni të thjesht dhe pastaj do kthehet.

Kjo pritet të jetë një mungesë e madhe për klubin e drejtuar nga Claudio Ranieri, pasi Vardy shumë herë ka qenë vendimtar me golat e tij.

Pin It