Elbasan, nis Kampionati Ballkanik i Çiklizmit

Këtë fundjavë (2-3 korrik) në Elbasan po zhvillohet Kampionati Ballkanik i Çiklizmit i quajtur “Balkan Elite Road Classics”. Ekipe të ndryshme nga Kosova, Greqia, Rumania, Maqedonia, Bosnje-Herzegovi...

Elbasan, çelet panairi i 29-të “Dita e verës”

Reshjet e dendura të shiut nuk kanë penguar që në qytetin e Elbasanit ashtu si çdo vit te çelet panairi i 29-të “Dita e Verës”. Ai është çelur në kuadër të festës ndërkombëtare të “Ditës së Verës” që...

Masakra e Elbasanit ende pa autor

Një javë pas ngjarjes së rëndë të Elbasanit ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagosën 8 të tjerë, policia nuk ka ende asnjë të arrestuar. Por rrethi i të dyshuarve po ngushtohet. Policia dhe Prokur...