I ftohti luftohet edhe me erëza!

Erëzat janë një aleat i çmuar i shëndetit për të forcuar sistemin tonë imunitar. Në këto ditë të ftohta të dimrit, do të ishte mirë t’i kishit në guzhinën tuaj. Speci kuq djegës Kur jemi të fto...

Gjashtë çajrat që duhet të pini në këtë kohë

Në këto ditë të ftohta  vjeshte, çaji është pija që na ndihmon në forcimin e sistemit imunitar . Më poshtë do të lexoni disa nga çajrat që duhet t’i konsumojmë këto kohë. Çaji i Malit  Të gjith...

Trajtoni virozat me këto kura natyrale

Jemi në vjeshtë dhe shqetësimet nga virozat kanë filluar. Kolla, dhimbjet e fytit, temperatura janë disa nga shqetësimet e kësaj stine. Më poshtë do të gjeni disa këshilla sesi t’i trajtoni në mënyrë...

Rukola,lufton gripin dhe virozat

Gjatë dimrit, rukola lufton gripin dhe virozat. Rukola ka një sërë vetish antioksidante dhe antitumorale, falë përmbajtjes së Vitaminës C, hekurit, kaliumit, magnezit, kalciumit dhe fosoforit. Pasi k...