Pas iPhone 7, kureshtje dhe hamendësime për iPhone 8

Nuk ka kaluar shumë kohë nga dalja në treg e iPhone 7 dhe menjëherë kanë nisur thashethemet për iPhone 8. Sipas forumeve teknologjike dhe artikujve të ndryshëm në mediat e huaja, iPhone 8 do të jetë ...

Sa kushton prodhimi i një iPhone 7?

Në këtë video do të shikoni secilën pjese të iPhone 7 me koston përkatëse që duhet për ndërtimin e tyre. Në total kostoja prodhimit e iPhone 7 është 292 dollarë, ndërsa në treg shitet 749 dollarë....

iPhone 7, të rejat e smartfonit të shumëpritur

Apple përgatitet të hedhë në treg produktin e saj më të ri: “objektin më të nxehtë të botës së smartfonëve”,  iPhone 7, më i avancuari i serive të përdorura deri tani e që po pritet me padurim. Askus...

iPhone 7 nuk do të ketë model me 16 GB

Spekulimet që po qarkullojnë së fundmi në internet shfaqin specifikat e ndryshme që kemi pritur të dijmë për iPhone 7. Para disa ditëve një lajm nga Kina ka deklaruar se iPhone 7 do e zëvendëspjë mod...

Ja si mund të jetë iPhone 7 ?

iPhone 7 pritet të prezantohet nga Apple në muajin shtator, por si gjithmonë, në këtë periudhë dalin nëpër faqe të ndryshme teknologjike hamendësime gjysmë të vërteta sesi do të jetë ai. E njëjta gjë...

iPhone 7 vjen me risi të reja

Phone 7 deri më tani është përfolur se do të vijë me një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 6S dhe se modeli i ardhshëm i telefonit të Apple do të vijë vetëm me përmirësime tjera të pavërejtshme, si...

iPhone 7 vjen me këtë risi…

  Duket se njerëzit nuk janë të kënaqur me vetëm 16GB hapësirë, kështu që “Apple” duhet të ofrojë opsione të reja të hapësirës. Raporti i fundit nga “bgr” thotë se, “iPhone 7” do të jetë në disp...

iPhone 7 me një të veçantë të padëgjuar

  Gjenerata e ardhshme e iPhone pritet që t’ju lejojë t’i kontrolloni aplikacionet dhe të shkruani pa e prekur fare celularin. Gjiganti kalifornian i teknologjisë ka aplikuar për një patentë e c...

Ja të veçantat e iPhone 7

Apple po përgatit modelin e ri iPhone 7 me veçoritë më të mira ndonjëherë. iPhone 7 do të vijë me ekran OLED, i cili do të jetë në gjendje t’i njohë edhe gjestet falë një sensori të përmirësuar të id...

iPhone 7 i papërshkueshëm nga uji

iPhone i ardhshëm do të jetë në treg vjeshtën që vjen, pra pas shumë muajsh, ndërsa në rrjetet sociale prej kohësh qarkullojnë edhe zërat për karakteristikat. Sipas faqes Fast Company, iPhone 7 mund ...