Koha ta lini telefonin pak mënjanë

Eshtë koha ta lini telefonin pak mënjanë pasi do të keni të tjera përfitime. Të bën më social. Në vitin 2015 Kate Unsworth dhe Ceo e Vinaya-s, një sipërmarrje në Londër  kreu një eksperiment kurioz. ...

Shalqini, fruti “mbret” për sezonin e verës

Shalqini është një ndër frutat më të preferuar për stinën e verës dhe është quajtur si fruti “mbret” për këtë sezon. Ai shuan etjen dhe është ideal për ata që nuk duan të shëndoshen, pasi përmban gjy...

Magjia e diellit të mëngjesit

Dielli i mëngjesit ka shumë përfitime dhe një ndër to është rënia në peshë. Studiuesit e Universitetit të Çikagos, SHBA u kërkuan 54 pjesëmarrësve tek të 30-at, të ekspozoheshin në dritën e diellit t...

Dy vezë në ditë japin rezultate mahnitëse në trup!

Veza e freskët është një produkt që përmban shumë vlera. Side Bright ka treguar studimet e fundit mbi përfitimet që ka trupi i njeriut nga konsumimi i vezës. Dhe rezulton që 2-3 vezë në ditë është do...

Gjashtë përfitime nga konsumi i patëllxhanëve

Patellxhanët janë ushqyes shumë të mirë për shëndetin tonë. Sipas “naturehealthandbeauty.com” shumë dietologë sugjerojnë që njerëzit të konsumojnë patëllxhanë në baza ditore. Çfarë të mirash ju sjell...

Uthulla e mollës, një mrekulli shëndetësore

Uthulla e mollës trajton probleme të ndryshme shëndetësore. Më poshtë do të lexoni përfitimet që vijnë nga përdorimi i saj. Problemet me tretjen Paaftësia e trupit të tretë siç duhet ushqimin e konsu...

Uthulla e mollës ‘ilaçi i mrekullive’

Shumë e quajnë uthullën e mollës “ilaçi mrekullive”. Njihet për shumë të mira shëndetësore dhe jo vetëm. Më poshtë do të gjeni disa nga benefitet e saj. Ndihmon në pastrimin dhe zbardhjen e dhëmbëve ...