Orteku bllokon rrugën në Francë

Në qytetin e Savoia në Francë një ortek ka bllokuar një rrugë  disa metra nën dëborë. Orteku bllokoi disa fshatra në Francën juglindore dhe u desh ndërhyrja e ndihmës së shpejtë për të hapur rrugën e...

Rrugët e kryeqytetit që do bllokohen për festa

Në prag të festave të fundvitit bashkia e Tiranës ka marrë masa për kufizimin e mjeteve të tonazhit të rëndë në kryeqytet, brenda unazës së mesme dhe disa rrugë. Ndalimi i qarkullimit të automjeteve ...

Arti i shfaqur në rrugë/Foto

Arti mund të shfaqet në mynyra dhe vende të ndryshme. Shikoni fotot e mëposhtme   Grenoble, Francë © NEVERCREW Washington, SHBA © Douglas Hoekzema (hoxxoh) Bergen, Norvegji © afk_artworks San Pa...

Nis dëbora, situata në akset rrugore kombëtare

Temperaturat e ulëta kanë sjellë reshje dëbore kryesisht në rajonin verior dhe juglindor, por edhe në zona të tjera. Kukësi dhe zonat përreth janë përfshirë nga reshje të dendura dëborë, trashësia e ...

Buxheti 2017, 135 mld lekë për infrastrukturën

Projektbuxheti i vitit 2017 përfshin projekte për ndërtimin e rrugëve me vlerë totale 135 miliardë lekë ose ndryshe 1 miliard euro. Pjesa më e madhe e shpenzimeve do të shkojë për mirëmbajtjen e rrug...

Shqipëria tani në Google Street View

Google njoftoi sot lançimin e Street View për Shqipërinë, duke i lejuar përdoruesve të shikojnë dhe të navigojnë 360° rrugët e qyteteve dhe vetë qytetet në të gjithë vendin. “Street View”...