“Messi më i miri në botë, por edhe pikë referimi”

Lionel Messi vazhdon të mbetet i lënduar dhe jashtë fushave të blerta. Sipas Neymarit pa Messin në fushë është shumë e vështirë pasi një lojtar si ai nuk mund të zëvendësohet. “Nuk besoj se mund të z...

Barcelona fiton me vështirësi, +10 nga Reali (VIDEO)

Barcelona ka marr tri pikë me shumë vështirësi si mysafirë i Las Palmas, të cilën e mposhti me rezultat të ngushtë 2:1 Të gjitha golat ranë në pjesën e parë. Fillimisht në minutën e gjashtë të takimi...

Barcelona blindon vendin e parë (VIDEO)

Barcelona ka fituar ndeshjen e prapambetur kundër Sporting Gijonit, për t’u distancuar akoma më shumë nga rivalët për titullin e La Ligas. Në sfidën e zhvilluar në Estadio Municipal El Molinon, Blaug...

Enrique: Do doja të përforcoja sulmin

Luis Enrique ka dëshirë të përforcojë sulmin e Barcelonës, pavarësisht se ka në dispozicion atë që mund të konsiderohet si treshja më e mirë sulmuese e historisë së futbollit, ose më saktë Lionel Mes...

Luis Suarez dënohet me dy ndeshje

Luis Suarez është pezulluar me dy ndeshje pasi ai nuk ka mundur që t’ia hedhë pa një dënim sherrit që ka zhvilluar në tunel pas ndeshjes së Kupës së Spanjës në mesjavë. Uruguaiani priti lojtarë...

Barcelona poker ndaj Betis

Me dy gola të Suarez (46′, 83′) një të Messit (33′) dhe një autogol (29), Barcelona ka fituar me rezultatin 4-0 ndaj Betis. Një provë e lehtë kjo për barcelonën e cila ngjitet në ve...

Njihuni me dy objektivat e Barcelonës

Sulmuesi i Celta Vigos, Nolito mbetet objektivi kryesor i Luis Enriques për afatin kalimtar të janarit, raporton e përditshmja sportive katalunase, Mundo Deportivo. Por, problem për ta finalizuar kët...