Barcelona blindon vendin e parë (VIDEO)

barca-iu-ik-rival-euml-ve-video_hd

Barcelona ka fituar ndeshjen e prapambetur kundër Sporting Gijonit, për t’u distancuar akoma më shumë nga rivalët për titullin e La Ligas.

Në sfidën e zhvilluar në Estadio Municipal El Molinon, Blaugranët fituan me rezultat 3-1.

Golat për Barcelonën u shënuan nga Messi (2), dhe Suarez, ndërsa për Gijon shënoi Carlos Castro.

https://www.youtube.com/watch?v=EMjOPcI2TcM

Pin It