Tuchel më i mirë se Klopp

tuchel klopp

Futbollisti i Dortmundit, Henrikh Mkhitaryan  ka sulmuar ish-manaxherin e tij, Jurgen Klopp.

Ai ka thënë se mungesa e tij në ekip po reflektohet nga mënyra sulmuese që po loz skuadra. “Kur Klopp ishte këtu, ne luanim një tjetër lloj futbolli, më shumë kundërsulme, më shumë pasime”.

“Kur Tuchel erdhi, ne filluam të luajmë më ndryshe. Ne tentojmë të mbajmë topin më shumë, po pasojmë më shumë dhe po luajmë futboll më sulmues”, tha Mkhitaryan.

Pin It