Zidane e nis me fitore të thellë, Bale het-trik

946113_10150962988619953_6488039826669566804_n

Zinedine Zidane e ka nisur me fitore të thellë punë e tij si trajner I Real Madridit duke fituar me rezultatin e pastër 5-0.

Serinë e golave e nisi Benzema në minutën e 15.

Në minutën e 22 vjen edhe goli I dytë për realin nga Bale.

Pjesa e parë përfundon 2-0.

Në pjesën e dtë sërish protagonist është Gareth Bale duke shënuar edhe dy gola të tjerë në minutën e 49 dhe 63.

Në minutat e fundi Benzema gjen përsëri rrugën e golit duke vulosur rezultatin përfundimtar 5-0

Me këtë fitore Reali grumbullon 40 pikë dhe mban vendin e tretë në tabelë.

 

Pin It