Arsyet pse duhet të pini një gotë ujë esell në mëngjes

uje11

Uji është një nga elementet më të rëndësishme për organizmin e njeriut. Konsumimi i tij ndihmon për shëndetin e mirë, sidomos kur e pini me stomak bosh. Efektet janë pozitive për organizmin dhe lëkurën.

Ja disa nga arsyet pse duhet të konsumoni ujë me stomakun bosh:

1.Pastron zorrën e trashë duke e bërë më të lehtë thithjen e përbërësve nga trupi ynë.

2.Rrit prodhimin e qelizave të reja në gjak.

3.Redukton peshën. Pirja e një gote e gjysëm me ujë në mëngjes, rrit metabolizmin tonë me 24%.

4.Uji ndihmon për të hequr toksinat e dëmshme si dhe i jep lëkurës shkëlqim.

5. Konsumimi i ujit me stomakun bosh ndihmon në luftimin e infeksioneve të ndryshme.

Pin It