Kuzhina ime

Bukë me vezë , tradita unike e kuzhinës shqiptare

Bukët me vezë janë tradita më e njohur e kuzhinës shqiptare, sidomos mëngjeseve kur nënat shpejtonin përherë t’i përgatisnin për të vegjël e të rritur para se të ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë me mozzarela dhe domate Kjo recetë është e mjaftueshme për 6 persona Përbërësit: 2 gota uji pure domatesh ( rreth 6 domate) 90 gr djathë mozzarela ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1.Supë me perime me mish pule  Përbërësit 400 gr mish pule 1 lugë gjethe selino 2 kokë qepë 100 gr bizele 2 patate 1 spec i gjelbër 2 ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1-Supë me makarona dhe kos Përbërësit: 1 gotë uji me makarona fije 1 lugë gjelle gjalpë 5 gota ujë të nxehtë Kripë Piper i zi Për kremin shtesë ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë kremoze me Perime Përbërësit 1 qepë(e madhe, e qëruar dhe e prerë imët) 2 thelpinj hudhër (të prerë imët) 2 karrota (të mëdha, të qëruara dhe ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë e ftohtë me Kastraveca   Përbërësit: 2 lugë gjelle salcë kosi 2 kastraveca 1 gotë ujë 1 lugë gjelle lëng limoni kripë piper koper vaj ulliri Përgatitja: ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë me Oriz dhe Kos Përbërësit 60 gramë oriz 800 ml ujë 60 gramë miell 300 gramë kos 1 vezë 40 gramë gjalpë 10 gramë kripë piper 10 ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë me makarona dhe kos Përbërësit: 1 gotë uji makarona për supë (të holla) 2 lugë gjelle vaj ulliri 4.5 gota ujë 1 gotë uji kos 1 vezë 1 ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë me Fasule dhe Rukola Përbërësit: vaj ulliri 4 thelpinj hudhër gjysmë kokrre qepë(mesatare) 1 kungull (jeshil) 150 gr fasule (të ziera) 1  gjethe dafine trumëz (e freskët) kripë piper 200 gr ...

Çfarë të gatuaj sot për iftar?/ Receta Ramazani

1. Supë me thjerrëza Përbërësit: 1/2 gotë uji thjerrëza të kuqe 1 lugë gjelle gjalp 1 lugë gjelle miell 1/2 lugë gjelle salcë 1 qepë 3 gota ujë ...
Pin It