Lista e 100 lojtarëve më të mirë

best

Ueb faqja e specializuar për vlerësimin e lojtarëve dhe klubeve evropiane, “Cies football-observatory”, ka publikuar sot listën e 100 futbollistëve me çmimin më të lartë për të ndërruar klube në miniafatin kalimtar të janarit.

Listës i prinë Lionel Messi, i ndjekur nga Neymar e Hazard i Chelseat, ndërsa Cristiano Ronaldo është i katërti.

Në top-dhjetëshen janë Harry Kane, Raheem Sterling, Antoine Griezmann, Luis Suarez, Sergio Aguero dhe Alexis Sanchez.

Në listën e publikuar është vetëm një shqiptar. Shkodran Mustafi që luan për Valencian dhe Gjermaninë është i 69-ti në listë me vlerë prej 34.2 milionë euro.

cmimet 1 cmimt 2cmimet 3

Pin It