Ronaldo nuk ikën për sa kohë unë jam këtu

zinedine-zidane-g-a-cote-de-cristiano-ronaldo-lors-de-son_1015810

Për sa kohë do të jemë këtu, Ronaldo nuk do të largohet nga ekipi. Ai është i patransferueshëm, kështu është shprehur trajneri i ri i Real Madridit, Zinedin Zidane.

“Ylli portugez është “shpirti i ekipit” dhe është i pashitshëm”, deklaroi Zidane. Përderisa është këtu nuk do të largohet. Ronaldo do të luaj në krahë, aty ku është më rehat. Nuk do i them atij asgjë më shumë, dua që ai të jetë i lumtur”, është shprehur Zidane.

Reali i Madridit luan sot për herë të parë nën urdhërat e Zidane kundër Depotivos.

Pin It