Manchester United bën gati ofertën për Neymar

Manchester Unitedi është duke përgatitur një ofertë marramendëse për transferimin e Neymarit gjatë verës. Daily Star raporton se Djajtë e Kuq janë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e brazilianit për t...

Ronaldinho mund të rikthehet në Europë

Agjenti i Ronaldinhos, Roberto, njëherësh edhe vëllai i tij, ka treguar se ka marrë disa telefonata nga Anglia. Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit është në kërkim të një klubi të ri, ndërsa Pre...

Barcelona poker ndaj Betis

Me dy gola të Suarez (46′, 83′) një të Messit (33′) dhe një autogol (29), Barcelona ka fituar me rezultatin 4-0 ndaj Betis. Një provë e lehtë kjo për barcelonën e cila ngjitet në ve...

Njihuni me dy objektivat e Barcelonës

Sulmuesi i Celta Vigos, Nolito mbetet objektivi kryesor i Luis Enriques për afatin kalimtar të janarit, raporton e përditshmja sportive katalunase, Mundo Deportivo. Por, problem për ta finalizuar kët...

Formacioni i mundshëm: Barcelona – Real Betis

Barcelona dhe Betisi do të përballen nga ora 20:30, në Camp Nou, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive madrilene, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mund...

Pjanic në radarët e të mëdhenjve

Në Spanjë prej kohësh përflitet për një interesim të Realit dhe të Barcelonës për numrin 15 të Romës, ndërkohë që në Francë PSG e ka gati ofertën për Pjanic. Miralem Pjanic është një ndër lojtarët më...

Ndeshja më e bukur e vitit: Barcelona 5-4 Sevilla

UEFA pas një sondazhi të kryer në sajtin e saj ka përzgjedhur ndeshjen e vitit. Sipas UEFA-s sërish pjesë e këtij vendimi është Barcelona. Ishin plot katër sfida të mbushur me shumë gola, të cilat ja...

Përballje spektakolare në Champions

Short i frikshëm në Nion për Juventusin dhe Arsenalin. Nënkampionët e Europës do të përballen me Bayernin e Mynihut, ndërkohë që Arsenali me Barcelonën.  Një short “ferri” dhe për Romën e...