Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e katërta për fazën në grupe në ligën e kampionëve. Spikat sfida në Etihad Stadium midis skuadrës së Mancester Sitit dhe skuadrës së Barcelonës. Skuadra e Guardiol...

Champions League sonte sjell duele spektakolare

Sonte në mbrëmje do të luhen ndeshjet e treta në Grupet A, B, C, D. Dueli më interesant do të luhet në “Camp Nou”, teksa Pep Guardiola do të sfidojë sërish si kundërshtar ish skuadrën e t...

Ja data dhe ora kur do të zhvillohet “El Clasico”

Barcelona dhe Real Madrid këtë vit takimin e parë do ta zhvillojnë në stadiumin Camp Nou. Kështu së paku tha kreu i La Ligas spanjolle,Javier Tebas duke dhënë edhe disa detaje rreth derbit më të madh...

Kevin De Bruyne do të mungojë ndaj Barcelonës

Kevin De Bruyne do të mungojë në përballjen me Barcelonën në Ligën e Kampionëve. Mesfushori i Manchester Cityt u lëndua në ndeshjen e 24 shtatorit ndaj Swanseas. Sipas “The Mirror”, 25-vjeçari nuk do...

Dybala besnik ndaj Juventusit

Paulo Dybala ka konfirmuar se është afër rinovimit të kontratës me Juventusin duke hedhur poshtë spekulimet që e lidhin me një kalim te Barcelona. Argjentinasi, i cili ndodhet në detyrë me kombëtaren...

Pengu më i madh i Ronaldinho-s

Në një intervistë për mediat e huaja, fantazisti brazilian Ronaldinho ka folur per kohet e tij te arta ne futbollin europian. Mesfushori brazilian ka një peng të madh në karrierën e tij dhe lidhet me...

“Messi më i miri në botë, por edhe pikë referimi”

Lionel Messi vazhdon të mbetet i lënduar dhe jashtë fushave të blerta. Sipas Neymarit pa Messin në fushë është shumë e vështirë pasi një lojtar si ai nuk mund të zëvendësohet. “Nuk besoj se mund të z...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...

Paguani 220 mln euro nëse e doni Neymar-in

Te Barcelona po vijon puna për rinovimin e kontratës me Neymar që skadon në verën e vitit 2018. Sipas asaj që publikohet te ‘El Mundo Deportivo’, synimi i klubit katalanas është zgjatja e saj deri në...