“Jeta paralele në rrjetet sociale”

Tema e kësaj të hëne në ‘Spektrum Jetësor’ ishte “Jeta paralele në rrjetet sociale”. Ishim në një bisedë shumë interesante me sociologen Entela Binjaku. Folëm për qëllimin e r...

MODELI QË I DUHET NJERËZIMIT

Të gjithë bashkohen se ai është njeriu që la më shumë mbresë dhe ndikim në historinë njerëzore. Mbi të gjitha një njeri i madh, një profet i denjë, një prijës sypatrembur, një diplomat i zoti, një ko...

HTC Desire vjen me model të ri

HTC ka njoftuar se do ta bëjë prezantimin e HTC Desire 530 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. HTC thotë se pajisja e re HTC Desire 530 do të hyjë në treg me ekran 5 inçësh prej 720 pikselëve. Pajisj...

Si të përgatisni lazanja me salmon ?

  Përbërësit: 250 gr peta lazanje 200 gr salmon i tymosur 1 litër beshamel Arrë moskat Përgatitja: Shtrojmë një shtesë beshamel në tavë dhe më pas shtrojmë petat e shtresës së parë të lazanjës. ...

Ja të veçantat e iPhone 7

Apple po përgatit modelin e ri iPhone 7 me veçoritë më të mira ndonjëherë. iPhone 7 do të vijë me ekran OLED, i cili do të jetë në gjendje t’i njohë edhe gjestet falë një sensori të përmirësuar të id...

Telefoni i ri i HTC-së i ngjashëm me iPhone

HTC ende nuk ka konfirmuar se cilin telefon do të prezantojë së shpejti, por detajet e One M10 tashmë janë publikuar në internet. Firma taivaneze do të punojë shumë me telefonin e ardhshëm, megjithat...