Derbi Tirana-Partizani, shiten të gjitha biletat

Si rrallëherë në vitet e fundit dy klubet e kryeqytetit janë të përfshira në garën për titullin, me bardhelutë që nuk fitojnë një derbi prej 10 takimesh, e të kuqtë që vazhdojnë të jenë të etiketuar ...

Partizani rikthehet tek fitorja

Partizani rikthehet tek fitorja në kampionat dhe këtë e arrin në trasnfertën e vështirë të Laçit me rezultatin 0-2. E ka rifilluar aventurën si trajner i të kuqve me sukses Sulejman Starova, i cili m...

Lajme shkurt nga sporti

Realdo Fili Partizani ka bërë një lëvizje mjaft interesante në merkato, duke afruar talentin 19-vjeçar Realdo Fili. Futbollisti i përfaqësueses U-21, i cili shkëlqeu në sezonin e kaluar me fanellën e...

Partizani prezanton trajnerin e ri

Partizani ka prezantuar ditën e sotme trajnerin e ri të tij, Andrea Agostinelli. Presidenti i Partizanit, z. Demi ka thënë se trajneri do të ketë mbështetjen maksimale të tij dhe të gjithë stafit të ...

Partizani shkarkon Sulejman Starovën

Partizani ka shkarkuar trajnerin Sulejman Starova, për shkak të rezultateve jo të mira në ndeshjet e fundit. Gjithashtu mësohet se një lëvizje e tillë vjen edhe në kuadër të riorganizimit të struktur...