Shaqiri kalon tek rivalët e Interit?

Për Xherdan Shaqirin e ardhmja duket se do të rezervoj edhe një herë një rikthim në kohë. Mediat italiane bëjnë me dije se lojtari shqiptar i Stoke City  mund të luajë në Serie A, përkatësisht te një...

Ëndrra e Leicester City-t vazhdon (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=quqEWQzrajk&feature=em-uploademail Ëndrra e Leicester City vazhdon, ndërkohë që i mrekullueshmi Vardy rigjen rrugën e rrjetës. Leicesteri e ka mposhtur Stoke City...

Xherdan Shaqiri i gatshëm ndaj Stoke City-t

Xherdan Shaqiri është i gatshëm për ndeshjen e radhës që Stoke City e zhvillon kundër Leicester Cityt. Një gjë të tillë e ka konfirmuar vetë ylli kosovar, që pritet të luajë startues kundër ekipit të...

Alsenal ndalet nga Stoke City (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=PRDSOK-bvWQ Arsenali ka barazuar me Stoke City në xhiron 22-të të Premier League. Pas barazimit dramatik me Liverpoolin, Gunners kanë lënë pikë edhe kundër Stoke Cityt...

Shaqiri mungon ndaj Arsenalit

Futbollisti kosovar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, ka qenë pika kryesore e diskutimit në konferencës për shtyp të cilën e mbajti trajneri i ekipit Mark Hughes. ”Është e sigurt se ai do të mungojë në...

Klopp: Të tregojmë forcën tonë

Liverpoooli do të jetë mysafirë i Stoke City në Kupën e Ligës dhe sipas trajnerit Jurgen Klopp, kjo është një garë të cilin klubi i tij duhet me patjetër ta fitojë. Tekniku gjerman ka thënë se Reds d...

Shaqiri në formacionin e javës në Premier League

Në xhiron e 19 në Premier League, Xherdan Shaqiri ka bërë një paraqitje fantastike kundër Evertonit, duke u zgjedhur në formacionin e javës në Premier Ligë nga e përditshmja britanike The Telegraph. ...

Fiton Stoke City, spektakël nga Shaqiri

Xherdan Shaqiri beri një paraqitje shumë të mirë për skuadrën e tij Stoke City kundër Evertonit, ku arriti të shënoj dy gola. Stoke arriti të fitojë në fund 4-3 për t’i marrë tri pikët e radhës në nj...