Xherdan Shaqiri i gatshëm ndaj Stoke City-t

In this Aug. 22, 2015 photo Stoke City's Xherdan Shaqiri leaves the pitch after the final whistle of the Barclays Premier League match after the English Premier League soccer match between Norwich City and Stoke City at Carrow Road, Norwich, England. (Steve Paston/PA via AP)   UNITED KINGDOM OUT   -  NO SALES   -   NO ARCHIVES

Xherdan Shaqiri është i gatshëm për ndeshjen e radhës që Stoke City e zhvillon kundër Leicester Cityt.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar vetë ylli kosovar, që pritet të luajë startues kundër ekipit të Claudio Ranierit. “Ndihem shumë mirë dhe jam gati të luajë. Tani jam në dispozicion për ndeshjen e fundjavës dhe një gjë e tillë më bënë shumë të lumtur”, deklaroi Shaqiri.

Ai në vijim theksoi që ka punuar shumë për t’u kthyer në formën më të mirë, duke u shprehur optimist që Stoke do të marrë rezultat pozitiv përballë Leicesterit.

Pin It