Atletico Madrid nuk e lëshon kreun (VIDEO)

Atletico Madridi ka fituar ndaj ekipit të Las Palmas me rezultat  3 me 0 për të mbajtur kreun në tabelën e La Ligës spanjolle.

Antoine Griezman (68′, 89′) dhe Filipe Luis (17′) janë golashënuesit që i siguruan skuadrës së Diego Simeones fitoren e 15-të këtë sezon.

Atletico deri tani ka grumbulluar 47 pikë dhe ndodhet në krye të tabelës.

Antoine-Griezmann

Pin It