I shumëkërkuari Alexandre Pato

pato

Pas shumë spekulimeve, vjen konfirmimi zyrtar.

Katër klube kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit Alexandre Pato, ka njoftuar menaxheri i tij, Gilmar Veloz.

“Jemi duke punuar, por Corinthians ende nuk ka vendosur”, deklaroi Veloz për “UOL Esporte”.

“Afati kalimtar i janarit është shumë i kufizuar. Por, Chelsea, Liverpool, Sporting dhe Benfica, të katër këto klube kanë shanse për transferimin e tij”, u shpreh ai.

Pin It