Seria A, vendet e para s’duan surpriza

seria a players

Luhen sot ndeshjet e javës së 18 të Serisë A.

Interi, Fiorentina, Napoli, Roma dhe Juventusi kërkojnë fitore për të mbetur në zonën më të nxehtë dhe për të qenë sa më afër zonës Champions.

Nga ana tjetër vjen edhe Milan i cili fitoren tashmë e ka detyrim nesë kërkon të ngjitet ndër më të mirët.

Ndeshjet fillojnë në orën 12:30 me Udinesë – Atalanta dhe mbyllen me ndeshjen e mbrëmjes mes Napolit dhe Torinos në 20:45.

Ndeshjet e sotme:

12:30 | Udinese – Atalanta

15:00 | Ac Milan – Bologna

15:00 | Chievo – AS Roma

15:00 | Juventus – Verona

15:00 | Lazio – Carpi

15:00 | Palermo – Fiorentina

15:00 | Sassuolo – Frosinone

18:00 | Empoli – Inter

20:45 | Napoli – Torino

Pin It