Hitzfeld: Guardiola gjeni në aspektin taktik por…

Në Gjermani vazhdojnë akoma komentet për Pep Guardiolën. Përveç atyre që thonë se largimi i spanjollit është një humbje e madhe për Bayernin, ish trajneri i bavarezëve Otmar Hitzfeld shprehet ndryshe...

Messi dy çmime në vigjilje të “Topit të Artë”

Lionel Messi vazhdon të marrë trofe të tjera individuale në karrierën e tij. Në vigjilje të ceremonisë për “Topin e Artë”, ku ylli i Barcelonës është kandidati kryesor për t’a fituar, Messi është vle...

Bernard Berisha larg Skëndërbeut

Pas largimit të Piter Olainkës, ekipi i Skënderbeut pritet të përballet edhe me largime të tjera në merkaton e janarit. Tashmë ka ardhur radha e Bernard Berishës për të lënë kampionët e Shqipërisë. V...

Hysaj mbrojtësi i djathtë më i mirë i vitit

Të gjithë ekipet italiane për momentin po pushojnë, ndërkohë që mediat italiane kanë nxituar që të bëjnë edhe disa sondazhe për formacionin më të mirë të vitit. “Calciomercato.com” hapi n...

Samuel Eto’o edhe trajner edhe lojtarë

E nisi si lojtar, më pas kapiten dhe tashmë merr edhe detyrën e tretë, atë të trajnerit. Samuel Eto’o është njeriu kryesor në radhët e skuadrës turke të Antalyaspor. Kamerunasi e pranoi propozimin pë...

Candreva në radarët e Interit

Inter po mendon të forcohet akoma më shumë në merkaton e janarit. Drejtuesit e ekipit zikaltër kanë piketuar edhe lojtarët e nevojshëm për të transferuar në ekip. I pari në listë është anësori i Lazi...

Krerët e Romës marrin vendimin për Rudi Garcian

Pas eliminimit të turpshëm në Kupën e Italisë nga Spezia, trajneri Rudi Garcia do të mbetet në krye të Romës. Sipas asaj që raporton Sky Sport, krerët romak pas disa mbledhjeve emergjente ku temë dis...