Austria do të njohë vitet e punës së shqiptarëve

Austria do të njohë kontributet shoqërore për shqiptarët që kanë punuar në këtë shtet. Shqipëria dhe Austria ranë dakord për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore mes dy vende, e cila do të nënshkruhet...

De Biasi: Nuk e lë dot Shqipërinë!

Gianni De Biasi mund të marrë drejtimin e Anglisë pas dorëheqjes së Roy Hodgson nga pankina e “Tre Luanëve”. “Nuk e di nëse ekziston mundësia që unë të jem trajner i Anglisë, por uroj që të jetë kësh...

Turizëm, riviera shqiptare ne median britanike

Përsëri gazeta prestigjioze britanike “The Telegraph” shkruan për Shqipërinë dhe këtë herë specifikisht për Rivierën. Në shkrimin e tij gazetari Norman Miller i fton lexuesit që ta zbulojnë vetë. “Mi...

Endrra e Shqipërise përfundoi, kthehet me dinjitet

Shqipëria edhe zyrtarisht është eliminuar nga Kampionati Evropian pas barazimit 3-3 ndërmjet Portugalisë dhe Hungarisë. Kombëtarja shqiptare nuk ka mundur të kualifikohet për në fazën e 1/8 e finales...

Matematika na lejon të besojmë, sot shpresat e fundit

Matematika na lejon të ëndërrojmë dhe tani shpresat tona janë të varura, tek Italia dhe Belgjika ne grupin E dhe Hungaria ne grupin F. Një nga variantet që na ndihmon neve është që Italia dhe Belgjik...